Naučni skup “Muzičko nasljeđe Bosne i Hercegovine” POZIV ZA RADOVE

Naučni skup u povodu 20 godina od osnivanja Muzikološkog društva i pet godina od osnivanja ICTM Nacionalnog komiteta u Bosni i Hercegovini, Sarajevo, 3. april 2018.

Muzikološko društvo FBiH i ICTM Nacionalni komitet u Bosni i Hercegovini organiziraju naučni skup pod nazivom “Muzičko nasljeđe Bosne i Hercegovine” u povodu 20 godina od osnivanja Muzikološkog društva FBiH i pet godina od osnivanja ICTM Nacionalnog komiteta u Bosni i Hercegovini.

Naučni skup ima za cilj da okupi mlade istraživače koji će prezentirati nova terenska i arhivska istraživanja iz oblasti muzikologije i etnomuzikologije. Teme simpozija su:

- Historijski izvori i istraživanja bosanskohercegovačke muzike;

- Promocija, korištenje i očuvanje nematerijalnog nasljeđa kao razvojnog resursa;

- Nova terenska i arhivska istraživanja.

Sažetak do 300 riječi, kontakt informacije i CV (do 150 riječi) slati na email bihictm@gmail.com najkasnije do 1. novembra 2017. godine. Programski odbor konferencije će poslati obavijest o prihvaćenim radovima najkasnije do 1. decembra 2017. godine.