Svečani skup povodom obilježavanja značajnih jubileja bosanskohercegovačke muzikologije i etnomuzikologije

 

Muzička akademija u Sarajevu, Muzikološko društvo FBiH, Nacionalni komitet ICTM-a za Bosnu i Hercegovinu i Akademija nauka i umjetnosti obilježavaju nekoliko značajnih jubileja: 65 godina bosanskohercegovačke etnomuzikologije, 60 godina bosanskohercegovačke muzikologije, 15 godina Muzikološkog društva, 10 godina Instituta za muzikologiju i prva godišnjica Nacionalnog komiteta ICTM-a za Bosnu i Hercegovinu. Povodom navedenih jubileja, organizirat ćemo jednodnevni Svečani skup 14.11.2013. godine u 11,00 u velikoj sali ANUBiH, Bistrik 7, 71000 Sarajevo.

Organizacijom Svečanog skupa želimo skrenuti pažnju na razvoj muzičke nauke u Bosni i Hercegovini, kao i njen značaj u edukaciji mladih ljudi. Cilj nam je i prisjetiti se značajnih muzikologa i etnomuzikologa koji su doprinijeli afirmaciji bosanskohercegovačke muzikologije i etnomuzikologije kako u zemlji, tako i van njenih granica. Također, želimo ukazati na značaj Instituta za muzikologiju Muzičke akademije u Sarajevu, Muzikološkog društva FBiH i Nacionalnog komiteta ICTM-a za Bosnu i Hercegovinu i na naučne aktivnosti koje danas provode, osobito na afirmaciju bosanskohercegovačke umjetničke i tradicionalne narodne muzike. Pozivamo Vas da svojim prisustvom uveličate ovaj skup.

Organizacioni odbor