Svjedočanstvo jednog vremena – Tešanj 1878-1941. Tešanj, Eminagića konak, 9. avgust 2014.

Muzikološko društvo FBiH učestvovalo je kao partner u okviru Multimedijalnog programa Svjedočanstvo jednog vremena – Tešanj 1878-1941. u okviru manifestacije Ljeto u Tešnju 2014. u organizaciji JU Muzej Tešanj. Program manifestacije obuhvatio je dioramu Tešnja sa scenografskim prikazom grada s početka prošlog stoljeća, film o posjeti austrougarskog prijestolonasljednika Franza Ferdinanda i njegove supruge Sofije Sarajevu, filmski zapis sevdalinke Ljubav u Sarajevu iz 1937. u izvedbi Nikole Drakulića, prigodan koncert mr. Maje Ačkar koja je izvela djela Milene Mrazović, Juliusa Fučika i Milana Prebande, izložbu starih razglednica Tešnja i prigodna predavanja prof. dr. Zijada Šehića, dr. Lane Paćuke, članice Muzikološkog društva FBiH i mr. Azre Bečević Šarenkapa.