Redovna godišnja izvještajna Skupština Muzikološkog društva FBiH POZIV ZA ČLANOVE

Poštovani/e članovi/ice,

Pozivamo Vas da prisustvujete redovnoj godišnjoj izvještajnoj Skupštini Muzikološkog društva FBiH koja će se održati u petak 6. maja s početkom u 17h u maloj sali Muzičke akademije u Sarajevu.

DNEVNI RED:

I dio – redovne izvještajne aktivnosti

1. Otvaranje Skupštine i pozdravna riječ predsjednice Skupštine
2. Izvještaji o radu organa društva
3. Izvještaj o članstvu
4. Plan rada za 2016/2017. godinu
II dio – promocije izdanja Muzikološkog društva FBiH i Muzičke akademije u Sarajevu

Moderatorica: dr. Tamara Karača Beljak

• Knjiga Eseji o muzici ili nacrt za socijalnu historiju muzike u Bosni i Hercegovini autora Ivana Čavlovića (dr. Fatima Hadžić)
• Knjiga Harmonija u praksi autora Refika Hodžića (dr. Ivan Čavlović)
• Zbornik radova povodom jubileja 60 godina Muzičke akademije u Sarajevu (dr. Senad Kazić)
• Zbornika radova “Muzika u društvu” (mr. Esma Sulejmanagić)
• Časopis Muzika 2/ 2014, 1/2015, 2/2015 (dr. Lana Paćuka)

III dio – koktel

Pozivamo članove/ice Muzikološkog društva da ukoliko imaju teme za izlaganje, izvještaj o svojim aktivnostima u proteklom periodu i sl. o čemu bi voljeli izvjestiti članstvo, obavijeste tajnicu društva dva dana prije održavanja Skupštine, kako bi se tema uvrstila u dnevni red.

Predsjednica skupštine

Branka Vidović